پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی
کدمطلب: trc5OPLT      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۰۸:۴۳:۰۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۶۶
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان خراسان شمالی :

66 هزار دانش آموز استان در مدارس روستاها تحصیل می کنند

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان خراسان شمالی گفت :66 هزار دانش آموز استان در مدارس روستاها تحصیل می کنند

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی عباس سعیدی در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهار کرد : پروژه مهر به عنوان یک برنامه ملی، برنامه ریزی برای بازگشایی مدارس می باشد

 وی ادامه داد: پروژه مهر شامل 5 کمیته ( تبلیغ اطلاع رسانی ، تایید صلاحیت ، تعمیر وبازسازی مدارس ، نظارت و ارزیابی ،سازماندهی) می باشد .

معاون متوسطه آموزش و پرورش استان اظهار کرد : 66 هزار دانش آموز در 1579 آموزشگاه در روستا تحصیل می کنند  که ازین تعداد 61 اموزشگاه به صورت شبانه روزی می باشد

 گفتنی است در این جلسه مصوب گردید اعتبار لازم جهت تعمیر مدارس در راستای پروژه مهر قریب به 20 میلیارد ریال از طریق مشارکت های مردمی واعتبارات دولتی درنظر گرفته شده است.

*اعلام آمادگی جهت آموزش دانش آموزانی که در بیمارستان بستری هستند

 معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان خراسان شمالی در این جلسه اظهار کرد :  فرهنگیان استان جهت آموزش دانش آموزانی که در بیمارستان بستری هستند اعلام آمادگی کرده اند.

 عصمت بدخشان در خصوص انسداد مبادی بی سوادی بیان کرد :  بد سرپرستی ویا بی سرپرست علت کودکان بازمانده  از آموزش می باشد که تاکنون 16 کودک به علت بیماری نتواسته اند در کلاس درس حضوریابند و ازدواج زود هنگام علت ترک تحصیلی 5 دانش آموز بوده است .

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گفت : استفاده ازظرفیت سایر دستگاه ها همانند فرمانداری ها ،دهیاری ها، کمیته امداد و بهزیستی که هر کدام در راستای برگزای برنامه های مشاوره ای و حمایتی، استفاده از مکانیز های تشویقی وبازدارنده نقش مهمی دارند.

 عصمت بدخشان در پایان بیان کرد : در سال گذشته 4 هزار نوآموز دو زبانه  درمناطق محروم مورد آموزش قرار گرفتند که از 65 درصد به  85 درصد رشد داشته است .

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه