پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی
کدمطلب: XMudqf8T      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۱۰:۵۹:۴۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۶۹
بازتاب خبری

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی مطرح کرد: ابلاغ ۲میلیاردو ۲۵۰میلیون تومان به مدارس زلزله‌زده خراسان شمالی

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی از ابلاغ دو میلیاردو ۲۵۰میلیون تومان اعتبار به‌منظور بازسازی مدارس زلزله‌زده دو شهرستان بجنورد و مانه و سملقان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، براتعلی حاتمی ظهر شنبه در جلسه شورای آموزش‌وپرورش خراسان شمالی اظهار کرد: یک و نیم میلیارد تومان برای مدارس تخریبی بجنورد و ۷۵۰ میلیون تومان برای تعمیر و بازسازی مدارس آسیب‌دیده از زلزله در مانه و سملقان اعتبار ابلاغ‌شده است.

حاتمی تصریح کرد: به تعداد ۲۳ باب مدرسه در شهرستان بجنورد و  باب۱۰ مدرسه در شهرستان مانه و سملقان در زلزله اردیبهشت‌ماه سال جاری خسارت وارد شد که با این ابلاغ اعتبارات برای بازسازی آن‌ها از بخشداری‌ها و دهیاری‌ها پیگیر هستیم.

هنرستان‌های کشاورزی خراسان شمالی با تهدید تعطیلی مواجه است

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی با اشاره به کاهش متقاضی تحصیل در هنرستان‌ها خواستار ایجاد راهکارهای تشویقی به‌منظور ترغیب دانش‌آموزان برای ورود به این مدارس شد.

حاتمی تصریح کرد: به‌طور اخص هنرستان‌های کشاورزی در استان با مشکل تعطیلی مواجه شده است چراکه راهکارهای کشت مکانیزه و امکانات مربوط به آن را در این هنرستان‌ها نداریم.

وی عنوان کرد: بخش دولتی باید امکاناتی را در این خصوص در اختیار هنرستان‌ها قرار دهد، در غیر این صورت قادر به اداره به شیوه سنتی نیستیم.

وی اشاره‌ای نیز به ساختمان‌های استیجاری پیش‌دبستانی‌های تحت نظارت آموزش‌وپرورش داشت و افزود: بخشنامه‌ای از سوی وزارتخانه ابلاغ‌شده که در شرایط ایده آل، تمامی این مراکز باید استانداردهایی را دارا باشند که تحقق این امر با منابع موجود همخوانی ندارد.

فرماندار  مانه و سملقان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ۱۷ آموزشگاه در این شهرستان نیاز به تعمیرات دارد، گفت: ۱۰ باب مدرسه فرسوده و خسارت‌دیده از زلزله هم وجود دارد که امیدواریم با تخصیص ۷۵۰ میلیون تومان اعتباری که ابلاغ‌شده است، این مدارس تا مهرماه آماده پذیرش دانش‌آموزان شوند.

غلامرضا عوض زاده عنوان کرد: در چهار سال اخیر ۲۹ مدرسه، شامل ۴۰۲ کلاس نیز بااعتبار یک میلیارد و ۱۲۲ میلیون تومان استانداردسازی شده است.

عوض زاده بیان کرد: طی این مدت، ۵۲ مدرسه تخریبی، شامل ۱۴۲ کلاس درس بااعتبار ۱۶ میلیارد تومان بازسازی‌شده است.

وی افزود: در شهرستان مانه و سملقان با ۲۲ هزار دانش‌آموز و یک هزار و ۷۵۰ دبیر و معلم برای مقاطع مختلف تحصیلی با مشکل انتقال نیروهای متخصص به مرکز استان مواجه است.

فرماندار مانه و سملقان همچنین خواستار تخصیص اعتباراتی به‌منظور تجهیز مدارس به سیستم‌های گرمایشی با شروع آغاز سال تحصیلی جدید شد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه