پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی
کدمطلب: FWw7v8ls      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۰۸:۱۲:۴۸      تعداد بازديد اين صفحه:  ۵۸

ريشه كني بي سوادي نيازمند بسيج توان دستگاه ها است

فرماندار شهرستان بجنورد گفت: براي ريشه كني بي سوادي بايد تمام توان دستگاه ها را بسيج كرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی به نقل از روابط عمومي مديريت آموزش و پرورش  شهرستان بجنورد، نشست شوراي پشتيباني سوادآموزي شهرستان بجنورد با حضور فرماندار، مدير آموزش و پرورش بجنورد، مسئول سوادآموزي استان و شهرستان و جمعي از مسئولين شهرستان در فرمانداري برگزار شد.

محمود ثميني فرماندار شهرستان بجنورد در اين نشست گفت: تمام توانايي دستگاه ها را بايد بسيج كنيم تا در نسل امروز بي سوادي نداشته باشيم و بتوان بي سوادي را ريشه كن كرد.

وي با اشاره به اينكه در جهت رفع معضل بي سوادي اطلاع رساني خوب و آگاه سازي يك ضرورت است افزود: امروز اگر بتوانيم از بي سوادي فرزندان جلوگيري كنيم ( كه در قانون نيز جلوگيري از باسوادي كودكان و نوجوانان يك جرم معرفي شده است) در نسل بعد بي سواد نخواهيم داشت.

رئيس شوراي پشتيباني سواد آموزي شهرستان بجنورد  همچنين جايگاه سواد در اسلام را يادآور شد و افزود: مبعوث شدن پيامبر و آغاز بعثت ايشان با علم آموزي است و ائمه (ع) نيز هر زمان فرصتي بدست مي آوردند ضمن سوادآموزي عالم پروري مي كردند.

ثميني دستور امام خميني (ره) براي ايجاد نهضت سواد آموزي در اولين سال هاي بعد از انقلاب اسلامي را نشان توجه ايشان به امر سواد در كشور دانست.

محمود اسدي مدير آموزش و پرورش شهرستان بجنورد نيز در اين نشست گفت: تلاش ما در جهت جلوگيري از انسداد بي سوادي است.

وي با اشاره به اينكه مدارس نقش زيادي به پيگيري و جلوگيري از ترك تحصيل دانش آموزان دارند افزود: آموزش و پرورش در اين جهت بخشنامه هايي را به مدارس ابلاغ نموده و هرساله اين امر پيگيري و اجرا مي شود.

مدير آموزش و پرورش شهرستان بجنورد خاطر نشان كرد: در سال گذشته توفيقات خوبي در امر سوادآموزي داشته ايم و در بجنورد 100 درصد تعهدات در خصوص برگزاري دوره هاي آموزشي انتقال را انجام داده است.

مودي معاون سوادآموزي مدير كل آموزش و پرورش خراسان شمالي نيز در اين نشست اظهار داشت: در كنار باسواد كردن بي سوادان برنامه ريزي‌هايي نيز در جهت ارتقاء و تثبيت سواد صورت گرفته است.

وي در ادامه تصريح كرد: بانك سطح سواد در كشور ايجاد شده است كه به بانك‌هاي اطلاعاتي كشور متصل است كه تخلف ثبت نام در آن بسيار اندك است و اين در صورتي است كه كسي در سرشماري خود اظهاري كذب كرده باشد.

معاون سواد آموزي مدير كل آموزش و پرورش خراسان شمالي ضمن تقدير از تلاش شهرستان بجنورد در امر سوادآموزي با بيان اينكه بجنورد از ميانگين استان در باسوادي جلوتر است تصريح كرد: بايد تلاش شود تا در برنامه امسال سوادآموزي در روستاها بيشتر مورد توجه باشد و آمار بي سوادي در اين مناطق كاهش يابد.

مرتضوي رئيس اداره سوادآموزي آموزش و پرورش شهرستان بجنورد نيز در اين نشست ضمن تقدير از همكاري دستگاه هايي چون اداره زندان ها، كميته امداد و بهداشت و درمان اظهار داشت: 14 واگذاري كلاس سوادآموزي در زندان صورت گرفته است كه بيش از يكصد نفر را تحت پوشش دارد.

وي ضمن درخواست از مشاركت ديگر دستگاه ها در جهت شناسايي افراد بي سواد يادآور شد: سوادآموزي از مشاركت نهادها در برگزاري برخي دوره هاي مهارت آموزي استقبال مي كند.

رئيس اداره سوادآموزي آموزش و پرورش شهرستان بجنورد افزود: ياد دادن و يادگرفتن از نيازهاي بنيادي بشر است و امر سواد ابزاري براي توسعه انساني است.

گفتني است در ادامه اين نشست اعضاء شورا ضمن ارائه گزارش عملكرد خود در خصوص اقدامات انجام گرفته در امر سوادآموزي نظرات و پيشنهادات خود را مطرح كردند

.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه